Nowe kamery 6MPX marki NOVUS serii 6000

Oferta kamer NOVUS została rozszerzona o modele z matrycą o rozdzielczości CMOS 6 MPX zapewniające wysoką rozpoznawalność detali monitorowanej strefy.

Kamery generują strumienie w rozdzielczości 3200 x 1800 (QHD+), a więc w formacie 16:9, który doskonale sprawdza się w większości obecnie dostępnych monitorów. W zależności od potrzeb można korzystać z modeli dostarczających 30 kl/s lub 20 kl/s w rozdzielczości 6Mpx.

W prezentowanej linii dostępne są kamery wandaloodporne (certyfikat IK10) w klasycznych obudowach kopułowych, typu „eyeball” jak i typu „bullet”.

Dostępne warianty obiektywów to:

  • ekonomiczne, ze stałą ogniskową f=2.8 mm
  • zdalnie regulowane (tzw. motor-zoom) z f=2.8 ~ 12 mm, wszystkie o kącie widzenia powyżej 100°.

W kamerach zastosowano matrycę CMOS wysokiej czułości oraz podwójne jej skanowanie, dające w efekcie bardzo wysoki zakres dynamiki obrazu (do 120 dB). W przypadku gdy mamy do czynienia z bardzo słabo oświetlonymi miejscami obserwacji, wsparciem jest wbudowany promiennik podczerwieni (IR) o zasięgu do 50 m (kamery motor-zoom) i 30 m (kamery stałoogniskowe). Dwuliterowe oznaczenie „WL” w nazwie produktów, oznacza zastosowanie w kamerach dodatkowego oświetlacza światła białego (widzialnego). Podwójny oświetlacz (IR + widzialne) dzięki funkcji SMART LIGHT pozwala na efektywne działanie wspierane analizą obrazu InGenius. W efekcie otrzymujemy dyskretne doświetlenie sceny przez cały czas, a po wykryciu człowieka w chronionej strefie, przełączenie na kolorowy obraz niosący większą ilość informacji (np. kolor ubrania intruza).

Analiza obrazu InGenius to pakiet funkcji bazujących na technologii „deep learnig”, które znakomicie rozróżniają w obrazie sylwetki ludzi i pojazdów, a tym samym pozwalają uniknąć większości fałszywych alarmów jakie trapią systemy monitoringu wizyjnego. W zależności od potrzeb i specyfiki sceny, można ustawić detekcję przekroczenia linii lub wtargnięcia do strefy.

Część kamer z nowej oferty dysponuje dodatkowo jeszcze bardziej zaawansowanymi funkcjami tj.: detekcją twarzy, zliczaniem przekroczeń linii przez osoby i pojazdy, statystyką obszaru, mapą ciepła, metadanymi wideo oraz wykrywaniem nielegalnego parkowania. Dla ich łatwego odróżnienia w ofercie, pakiet funkcji analitycznych oznaczany jest jako InGenius Plus. Warte podkreślenia jeszcze jest, że protokoły zastosowane w kamerach pozwalają na bezpośrednie strumieniowanie na YouTube (RTMP) oraz na obsługę z poziomu dowolnej przeglądarki (HTML5), a dodatkowo wybrane modele pozwalają na łatwe tworzenie zdalnego połączenia przez kod QR (protokół P2P).

Nowe kamery dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy białym (wszystkie modele) i ciemnoszarym (wybrane modele).

 

ZAMÓW JUŻ DZIŚ NA PLATFORMIE ZAMÓWIEŃ AAT DLA PROFESJONALISTÓW

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone AAT SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA sp. z o.o. • Zasady użytkowania