Inteligentne funkcje kamer IP NOVUS z serii 2000

Kamery IP NOVUS z serii 2000 generujące obrazy o rozdzielczościach 4 i 5 Mpx mają sześć funkcji inteligentnej analizy treści obrazu:

- DNS - detekcja naruszenia strefy, przekroczenia przez obiekt granicy strefy,
- DPL - detekcja przekroczenia linii,
- DWO - wykrycie pojawienia się lub zniknięcia obiektu w określonej strefie,
- IO - identyfikacja osób (zdarzenie alarmowe jest generowane w momencie znalezienia się postaci ludzkiej w określonej strefie),
- RT - rozpoznawanie twarzy, identyfikowanie obiektu przypominającego ludzką twarz, w określonej strefie,
- ZP - zliczanie przekroczeń linii.

Dla wszystkich powyższych akcji alarmowych użytkownik może określić reakcje - wysłanie e-maila z informacją o zdarzeniu i ze zdjęciem, wysłanie zdjęcia na serwer FTP lub rozpoczęcie zapisu strumienia wizyjnego na karcie SD (o ile dany model kamery to umożliwia). Wymienione funkcje analizy i zapisu obrazu na karcie SD mogą działać według harmonogramu określonego przez administratora. W przypadku inteligentnego wykrywania zdarzeń można co godzinę eksportować otrzymane wyniki do pliku XLS. Dodatkowo w menu kamery można zinterpretować wyniki za pomocą wykresu liniowego lub histogramu. 

Kamery działają autonomicznie i są kompatybilne w zakresie wybranych inteligentnych funkcji analitycznych (DNS, DPL, DWO) z 4-megapikselowymi rejestratorami AHD marki NOVUS obsługującymi wszystkie dostępne na rynku standardy analogowej telewizji dozorowej (AHD, CVI, TVI, CCTV). W przypadku wyżej wymienionych rejestratorów inteligentne funkcje są dostępne dla wszystkich kanałów IP.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone AAT HOLDING S.A. • Zasady użytkowania